سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > رنجبر: حوزه‌های مقاومت ۵۰ میلیون تجهیزات دریافت می کنند/ 4 هزار خواهر بسیجی، آموزش کامل دفاع شخصی دیده اند
 


  چاپ        ارسال به دوست

رنجبر: حوزه‌های مقاومت ۵۰ میلیون تجهیزات دریافت می کنند/ 4 هزار خواهر بسیجی، آموزش کامل دفاع شخصی دیده اند

رنجبر: حوزه‌های مقاومت ۵۰ میلیون تجهیزات دریافت می کند/ 4 هزار خواهر بسیجی، آموزش کامل دفاع شخصی دیده اند      

مسئول تربیت بدنی سپاه تهران گفت: در سال جاری، ۵۰۰ مربی به مربیان سپاه در رشته های توپی و آبی و حتی موارد خاصی مانند آب‌درمانی(هیدروتراپی)،اضافه می شود. در سال۹۵، ۵۰هزار نفر را آموزش دادیم که شامل ۴هزار خواهر بسیجی در رشته دفاع شخصی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، حسین رنجبر مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ در گفتگو با بسیج پرس، ضمن اعلام تقارن شروع مسابقات جام رمضان و ایام ارتحال امام خمینی(ره) گفت: جهت شرکت در مسابقات جام رمضان از حوزه های مقاومت بسیج بیش از دوهزار تیم اعلام آمادگی کردند و بازی های رده بندی و پایانی این دوره از مسابقات که تا پایان ماه مبارک رمضان در مجموعه دوکوهه ادامه دارد، مصادف با عید سعید فطر،  برگزار می شود.

 وی در مورد جزئیات این مسابقات افزود: جام رمضان منحصر به رقابت های داخل سالن نیست و شامل بازی های داخل زمین چمن هم می شود. به غیر از رشته فوتبال که دارای استقبال بالایی است، در سایر رشته ها نیز با شرکت بالغ بر ۲۰۰۰ ورزشکار بسیجی در طول تابستان امسال، مسابقات در سطوح حرفه ای به صورت منظم ادامه خواهد داشت.

 استقبال چشم گیر خواهران از آموزش دفاع شخصی 

رنجبر با بیان اینکه استقبال از آموزش‌های دفاع شخصی در سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماه اول سال۹۵  رشد چشم گیری داشته است، گفت: یکی از پیش نیاز های شرکت در آموزش های دفاع شخصی عضویت در بسیج است. دانش آموختگانی که در این دوره ها حضور دارند، علاوه بر آموزش این مهارت ها در درجه بالای آمادگی جسمانی نیز قرار خواهند گرفت.

 مسئول تربیت بدنی سپاه تهران در ادامه در ارتباط با فعالیت های سال۹۵گفت: ۵۰هزار نفر را آموزش دادیم که شامل ۴۰۰۰ نفر خواهر در رشته دفاع شخصی است. همچنین ۲۳پایگاه استعدادیابی دایر شد که خروجی های موفقی مانند سرکار خانم زکیه رحمانی با ۶دوره قهرمانی کاراته جهان، گوشه ای از ثمرات آن بوده است.

 تربیت بیش از ۵۰۰ مربی در رشته های مختلف نظیرآب درمانی

رنجبر با مطرح نمودن تصمیم سپاه تهران در خصوص افتتاح گودهای زورخانه ای در برخی از پارک‌های بزرگ، در ارتباط با ورزش های باستانی گفت: با ۹۰درصد از فدراسیون ها تعامل مناسبی داریم. به عنوان مثال در تعامل با فدراسیون ورزش های زورخانه ای، در سال جاری چندین زورخانه در سطح شهر تهران افتتاح خواهیم کرد. در نظر داریم اجرای این مهم را به طور جدی پیگیری کنیم.

در فصل تابستان برنامه های استعدادیابی و تربیت مربی نیز در این خصوص افزایش می یابد. علاوه بر شروع دوره های تربیت مربی در این رشته،  ۵۰۰مربی به مربیان سپاه در رشته های توپی و آبی و حتی موارد خاصی مانند آب درمانی(هیدروتراپی)،اضافه می شود و عموم مردم می توانند از کلاس های درنظر گرفته استفاده نمایند.

 وی با اشاره به اهتمام مرکز تربیت بدنی سپاه تهران به تحقق شعار سال، در خصوص ایجاد اشتغال پایدار افزود: دوره های تربیت مربی که از سوی سپاه برگزار می شود، هدف آموزش تخصصی و در درجه اولی ایجاد زمینه اشتغال برای فراگیران است. بدین وسیله سپاه در جهت تحقق اشتغال پایدار ، اقدام و عمل شایسته ای انجام داده است.

همواره به مربیان گفته ایم، پرنده با یک بال نمی تواند پرواز کند. مربیان باید در کنار فعالیت های جسمانی، فعالیت های معنوی نیز داشته باشند زیرا آنها الگوی شاگردان خود هستند. هنگامی که مربی در هنگام اذان به نماز بایستد، شاگردان او هم پشت سرش به نماز می ایستند.

 مسئول تربیت بدنی سپاه تهران با اعلام کسب رتبه نخست سپاه تهران در بین تربیت بدنی استان های کشور، خاطرنشان کرد: در تربیت مربی موفق بوده ایم و نیازی به تامین مربی از بیرون مجموعه نداریم. در زمینه پرورش داور هم وضعیت همینگونه است و نکته قابل تامل آن است که خواهران از برادران فعال تر بوده اند.

  تجهیز ۵۰ میلیونی حوزه های بسیج

درادامه رنجبر با اشاره به ضرورت تجهیز امکانات ورزشی در سطح حوزه و پایگاه های بسیج گفت: به‌ازای هر حوزه مقاومت بسیج، بالغ بر ۵۰ میلیون ریال اقلام ورزشی در نظر گرفته ایم که جهت جلوگیری از اتلاف وقت بسیجیان محترم،  تخصیص و تحویل اقلام حوزه ها به نواحی و بر اساس جدول زمانبندی صورت خواهد گرفت.بسیجیان محترم نیز با مراجعه به نواحی خود می توانند تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

 

 وی در پایان با اشاره به توجه سپاه تهران به ورزش بانوان، پیرامون فعالیت حرفه ای بانوان افزود: ۱۵ لغایت۱۶تیرماه بانوان بسیجی تهران با حجاب برتر به سمت قله توچال از مقر روح الله، کوه‌پیمایی انجام خواهند داد. فتح قله توچال حاوی پیامی است مبنی بر اینکه حجاب به هیچ عنوان محدودیت نیست.


١١:٠٢ - چهارشنبه ٧ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤١٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٢٧١خروج