سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > پسر سردار شهید ناظری از علایق فوتبالی پدرش گفت/ کارناوال شادی پرسپولیسی‌ها در جزیره تکاورها
 


  چاپ        ارسال به دوست

پسر سردار شهید ناظری از علایق فوتبالی پدرش گفت/ کارناوال شادی پرسپولیسی‌ها در جزیره تکاورها

پسر سردار شهید ناظری درباره علایق فوتبالی پدرش گفت: یک پرسپولیسی دو آتیشه بود و علاوه بر بازی در تیم ملی جوانان پرسپولیس به تیم ملی نوجوانان هم دعوت شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، سردار محمد ناظری از فرماندهان باسابقه و کارکشته سپاه بود. بچه محله امام زاده حسن تهران در جنوب شهر، همان سالهای قبل از انقلاب از طریق دوستانش که عضو نیروی ویژه هوابرد ارتش (نوهد) بودند، با مسایل نظامی آشنا شد و پس از پیروزی انقلاب نیز همین مسیر را ادامه داد.مدتی تحت نظر افسران کارکشته ارتشی آموزش دید تا اینکه خودش به یکی از معلمان نیروهای ویژه در سپاه تبدیل شد.

تجربه شرکت در عملیات‌های چریکی در ایام دفاع مقدس موجب شد تا سالها بعد، او که رکورددار پرش با چتر در میان پاسداران بود، نیروی ویژه ای در حد شان و نام سپاه تشکیل دهد.

انضباط سخت‌گیرانه، توجه همه جانبه در بحث آموزش و حتی پوشش نیروها، تاکید بر عرق ملی در کنار ایمان و اعتقادات دینی از او فرماندهی منحصر به فرد ساخت تا جاییکه به گفته امیر بیژن پارسا (فرمانده اسبق نوهد) حتی به صورت غیرمستقیم در ارتقاء کیفیت نیروهای ویژه هوابرد ارتش نیز نقش داشته است.

در اولین سالگرد شهادت او، فرزندش دانیال ناظری با بیان اینکه پدرش عاشق فوتبال بوده، گفت:حاجی در تیم جوانان پرسپولیس هم بازی کرده و حتی به تیم ملی نوجوانان هم دعوت شده بود اما به دلیل اینکه تحت تعقیب ساواک قرار داشت، نتوانست ادامه دهد.البته خیلی عادت نداشت که این موضوعات را برای ما تعریف کندو ما همین ها را هم از زبان دیگران شنیدیم.

سردار ناظری یک پرسپولیسی دو آتیشه بوده و بعدها به همراه پیشکسوتان این تیم نیز تمرین می‌کرد و در مقطعی هم سرپرست تیم فجر تهران بود، پسرش در این باره بیشتر توضیح داد:من و حاجی همیشه با هم کل کل فوتبالی داشتیم البته نه در تیم‌های داخلی چون هر دو پرسپولیسی بودیم. یادم می‌آید زمانی که بعد از تساوی‌های پی در پی دربی، پرسپولیس با گل کریم باقری استقلال را برد، در جزیره(فارور) بودیم و شادی می‌کردیم. سوار ماشین شدیم و دور جزیره می‌چرخیدیم و بوق می‌زدیم. در جزیره هم اکثر بچه‌ها پرسپولیسی بودند.

فرمانده تفنگداران دریایی سپاه، در حوزه خارجی هم از هواداران تیم ملی برزیل بوده است. پسرش اظهار داشت: حاجی در تیم‌های خارجی طرفدار پروپا قرص برزیل بود و من طرفدار ایتالیا. همیشه با هم کل کل داشتیم. یادم هست جام جهانی 2006 بود و برای هم کری می‌خواندیم و هر کدام می‌گفتیم تیم ما قهرمان می‌شود. قرار گذاشتیم اگر برزیل قهرمان شد، من حاجی را ناهار مهمان کنم و اگر ایتالیا قهرمان شد حاجی ناهار بدهد.

 

وی ادامه داد: وقتی برزیل از فرانسه باخت، من بیرون از خانه بودم. سریع برگشتم. تا در حیاط را باز کردم، برزیل گل خورده بود. دیدم حاجی نشسته و اخم کرده، گفتم چی شد؟ گل خوردید؟ گفت برو بابا توهم. گفتم که خب فعلا این قاشق چنگال ناهار تا بعد. وقتی هم که ایتالیا قهرمان شد با حاجی یک ناهار خوب خوردیم.


١٣:٠٠ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٣٩٦٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٤خروج