سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > اظهارات جالب بیرانوند در خندوانه؛ از رفتگری و چوپانی تا درگیری با حقیقی و متلک ناخواسته به طارمی
 


  چاپ        ارسال به دوست

اظهارات جالب بیرانوند در خندوانه؛ از رفتگری و چوپانی تا درگیری با حقیقی و متلک ناخواسته به طارمی

 علیرضا بیرانوند دروازه بان موفق پرسپولیس مهمان برنامه یکشنبه شب خندوانه بود و صحبت های جالبی مطرح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، اظهارات گلر ملی پوش پرسپولیس در برنامه رامبد جوان را در ادامه می خوانید:
وقتی وارد تهران شدم، از خانواده ام اجازه نگرفته بودم و آنها نمی دانستند. حتی کرایه ماشین هم نداشتم که به تهران بیایم و از یک آشنا پول قرض کرده بودم. 
در تهران جای خواب نداشتم و مجبور بودم در کارواش و پیتزافروشی کار کنم. حتی رفتگری هم کردم و به این افتخار می کنم. خیلی سختی کشیدم و در کارواش نیز خوراکم این بود که ماشین های شاسی بلند را خوب می شستم. 
12 سال در نفت تهران بودم و از رده نوجوانان نیز تیم ملی بازی کردم تا بزرگسالان. 
مهاجم بودم و یک بار دروازه بان ما در مدرسه فوتبال مصدوم شد و من به خاطر قد بلندم گلر شدم و خوب کار کردم و مربی ما گفت دروازه بان بمان. 
مهاجم بودن خیلی سخت است و در تمرینات تیم ملی متوجه می شوم که گل زدن چقدر سخت است. وقتی با قطر بازی داشتیم، کی روش گفت که تو مهاجم قدبلند قطر باش و سیدجلال و منتظری باید به تو بچسند تا سر نزنی. باور کنید پشت گردنم را کبود کردند!
همه توجهشان به مهاجمان است و اگر دروازه بان یک گل بخورد، همه توجه می کنند و می گویند بیرانوند یک گل خورد و باختیم ولی مهدی طارمی اگر 12 موقعیت خراب کند و یکی را گل بزند، همه تشویق می کنند و می گویند چه گلزنی است!
به خاطر اینکه عشایری زندگی می کردم، هنوز گوسفند دارم. 120 راس گوسفند و بز دارم که چوپان دارند. خودم نیز مدتها چوپان بودم.
سال 95 یک سال عالی بود، هم برای خودم، هم پرسپولیس و هم تیم ملی. 
گل نخوردن تیم ملی فقط به نام من نیست و کل بازیکنان سهم دارند. دفاع ما از فوروارد شروع می شود و فقط سیدجلال، غفوری و منتظری نیستند. برای اولین بار این اتفاق رخ داده و تنها رقیب ما انگلیس است که گل نخورده است. البته آنها 4 بازی کردند و ما 7 بازی. 
قبل از هر بازی حدود یک ساعت برای خودم تصویر ذهنی می سازم. روی 2، 3 بازیکن خوب حریف زوم می کنم. 
تمام بازیکنان آرزو دارند که به پرسپولیس و استقلال بیایند و بیشتر دیده شوند تا به تیم ملی دعوت شوند. من پرسپولیس را دوست داشتم. البته می خواستم به یکی از این دو تیم بروم که به پرسپولیس آمدم و الان هم سرم را برای این تیم می دهم. 
سال 2015 پاس گل من با پرتاب دست دوم شد. به غلامرضا رضایی پاس دادم و گل زد. آماری که درآوردند 90 متر میزان پرتاب من بوده است. این نعمت الهی است که خدا به من داده است. 
یک مربی جدید در تیم ملی آمده است که به من می گفت تو گوشت نداری و چطور اینقدر پرتاب میکنی!
با همه دروازه بان های تیم ملی از جمله حقیقی، مکانی، اخباری و... خوب هستم. هر کسی که در تیم ملی بهتر باشد، دعوت می شود. این را کی روش و دستیارانش نشان داده اند. 
در تمرینات خیلی جدی هستم و در جام ملتهای آسیا در سال 2015 به خاطر همین با علیرضا حقیقی حرفم شد. با این حال خارج از زمین خیلی با هم رفیق هستیم و دستکش به هم قرض می دهیم. 
استقلال تیم خوبی دارد و با منصوریان نتایج خوبی گرفته است. البته استقلالی ها دیگر نباید به قهرمانی فکر کنند. 
با استقلال در دور برگشت بازی داشتیم و من هم پسرم را چون پاقدم خوبی داشت، برده بودم. طاها در رختکن مانده بود. در راه برگشت به منزل بودیم و بازی را باخته بودیم. من داشتم خلاصه بازی را می دیدم که طاها نیز عقب نشسته بود. به من گفت که چرا روی گل دوم شیرجه نزدی! ناراحت شده بود و بغض گلویم را گرفت. به من می گفت که من استقلالی هستم چون تیم تو را برده است!
ابتدای سال قرارداد 2 ساله بستم اما بعد از بازی با الوحده 5 سال تمدید کردم. از ابتدا که به پرسپولیس آمدم، هدفم این بود که بمانم. 


١٣:٠٤ - سه شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٣٨٩١٣    /    تعداد نمایش : ١٨٩خروج