سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > همایش تجلیل از چهره های ماندگار ورزش استان کردستان برگزار شد/ سردار فلاح: پیشکسوتان سرمایه عقلی و فکری ورزش کشور هستند
 


  چاپ        ارسال به دوست

همایش تجلیل از چهره های ماندگار ورزش استان کردستان برگزار شد/ سردار فلاح: پیشکسوتان سرمایه عقلی و فکری ورزش کشور هستند

همایش تجلیل از چهره های ماندگار ورزش کردستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، همایش تجلیل از چهره های ماندگار ورزش کردستان به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره ی 5هزار 400شهید گلگون کفن کردستان و 48شهید ورزشکار استان با حضور مسئولین کشوری و استانی در تالار فروردین مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

سردار فلاح ضمن درود به ارواح شهدا گفت:استان کردستان یک استان فرهنگی است که در عرصه ورزش نیز موفق بوده است.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی 48 شهید ورزشکار استان خاطر نشان کرد : در دنیای امروز ورزشکاران جایگاه خاصی در بین جوانان دارند به همین دلیل ورزشکاران و مدال آوران ما میتوانند الگوی خوبی برای جوانان باشند.

وی با اشاره به جایگاه اخلاق در ورزش اظهار داشت : انتظار ما از ورزشکاران این است که سجایای اخلاقی را ور میدان ورزش پیاده کنند.

سردار فلاح جایگاه ورزش در ایران و غرب را متفاوت ارزیابی کرد و گفت : ورزش در غرب به عنوان صنعتی تجاری مطرح است در حالی که ورزش ما آمیخته ای از اعتقادات و ارزش های دینی است.

جانشین سپاه بیت المقدس از مربیان به عنوان جانشین والدین در محیط ورزشی یاد کرد و گفت: مربیان مسئولیت سنگینی بر عهده دارند شاگردان امروز مربیان فردای ورزش کشورند.

وی جایگاه پیشکسوتان رارفیع دانست وگفت پیشکسوتان سرمایه ی عقلی و فکری ورزش کشور هستند و تجربه آنها همواره چراغ راه آینده ماست.

در ادمه این همایش سردار یزدانی رئیس سازمان ورزش بسیج کشور گفت :مقام معظم رهبری از جوانان تحصیل،تهذیب و ورزش را میخواهند این 3کلمه بسیار مهم است.

وی در ادامه ضمن اشاره به جایگاه ورزش در کردستان اظهار داشت: شرایط برای ورزش کردن در کردستان مهیا است زیرا کردستان دارای آب و هوای مناسبی برای ورزش است.

سردار یزدانی ورزش همگانی را نیز مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: بستر ورزشهای همگانی در استان کردستان فراهم است.

وی در پایان ضمن اشاره به سخن مقام معظم رهبری در مورد تهذیب گفت : اخلاق و تهذیب در ورزش دارای جایگاه مهمی هستند زیرا این دو مورد ماندنی هستند.

 

لازم به ذکر است در پایان این همایش از 110نفر از ورزشکاران و مداو مدال آوران کشوری، آسیایی و جهایی ک صاحب امتیاز و مدال بودند تجلیل شد.


١٠:١٢ - شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٣١١    /    تعداد نمایش : ٣٤٦خروج