سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > ورزش زورخانه ای نیروهای مسلح با حضور نمایندگان کشورهای آسیایی عضو سیزم برگزار شد + تصاویر
 


  چاپ        ارسال به دوست

ورزش زورخانه ای نیروهای مسلح با حضور نمایندگان کشورهای آسیایی عضو سیزم برگزار شد + تصاویر

ورزش زورخانه ای نیروهای مسلح صبح امروز،چهارشنبه با حضور مسئولان ورزشی کشورهای آسیایی سیزم(ارتش های جهان)، مقامات کشوری و لشکری و نیز میهمانان خارجی بیش از 20 کشور جهان در زورخانه شهید حسین فهمیده برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، این مراسم معنوی با تلاوت آیاتی از قرآن مجید، رخصت مرشد و اجرای رسم تشریفات و آداب تعارف های زورخانه ای در حق مستمعین داخل و خارج فضای گود مقدس و خواندن اشعاری مناسب و حماسی در مدح میهن دوستی، ائمه اطهار(ع) و اولیاء الله آغاز شد.
سپس مرشد با نواختن ضرب با ریتمی مشخص، حرکات ورزشی را آهنگین و هماهنگ کرد.

در ادامه این مراسم میاندار و ورزشکار نخبه زورخانه، رهبری عملیات ورزش باستانی و هماهنگی با مرشد را برعهده گرفت و ورزشکاران داخل گود مقدس با پیروی از میاندار و استفاده از میل،سنگ، تخته شنا و کباده به اجرای ورزش باستانی پرداختند.

در پایان این مراسم ورزش باستانی دعا کردن که از آداب معروف زورخانه است با همان جنبه های معنوی و اجتماعی انجام شد.

در اجرا و برگزاری این مراسم ورزش زورخانه ای نیروهای مسلح سردار علیرضا تمیزی، معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع، سردار مهرعلی باران چشمه، رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح و شماری از مسئولان و فرماندهان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داشتند.

زورخانه شهید حسین فهمیده در محله قدیمی سنگلج تهران در سال 1333 احداث شد و در سال 1383 با شماره 11213 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

زورخانه، مکانی برای نیرومندی و تقویت روحیه ورزشکاری، تواضع و فروتنی و دوری از تکبر است که در آن ورزشکاران و قهرمانان مرام پهلوانی از جمله ایمان، پاکدامنی، وطن دوستی، وفا، تواضع، گذشت، مردم داری و راستی را فرا می گیرند و این مرام پهلوانی را در زندگی اجتماعی خود به کار می برند.

پنجمین اجلاس کشورهای آسیایی عضو سیزم روز دوشنبه 23 اسفند 95 با حضور نماینده جهانی سیزم و مقامات کشوری و لشکری در هتل سیمرغ تهران آغاز شد و قرار است شامگاه چهارشنبه 25 اسفند به کار خود پایان دهد.

مسابقات المپیک سیزم یا مسابقه های بین المللی ورزش های نظامی (Conseil International du Sport Militarie) که به اختصار سیزم (CISM) خوانده می شود در 18 فوریه 1948 در شهر نیس فرانسه با هدف ایجاد پیوند میان مهارت های نظامی و رشته های ورزشی مرتبط تأسیس شد.


١٣:٤٠ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٦٥٨خروج