سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > نماینده سیزم جهانی: ورزش ایران جایگاه خوبی در سیزم دارد
 


  چاپ        ارسال به دوست

نماینده سیزم جهانی: ورزش ایران جایگاه خوبی در سیزم دارد

مدیر ورزش نماینده سیزم جهانی گفت‌: سیزم به خوبی اهمیت ورزش ایران را با نتایج خوبی که در چند سال گذشته کسب کرده است، می‌داند.

به‌ گزارش ‌پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، مارکوس وینی سییسوس، مدیر ورزش نماینده سیزم جهانی در حاشیه برگزاری پنجمین اجلاس کشورهای آسیایی عضو سیزم با بیان این که ورزش تاثیر بسیار به‌سزایی در "صلح و دوستی" دارد، اظهار کرد: این صلح و دوستی نه تنها در خصوص سیزم است،‌ بلکه در تمامی رشته‌های ورزشی اعم از زنان و مردان، شاهد همبستگی و صلح بین ملت‌ها هستیم  و تنها عاملی که می‌تواند در برقراری این صلح تاثیر به‌سزایی داشته باشد ورزش است.

او در پاسخ به این پرسش که برای ایجاد همبستگی هر چه‌ بیش‌تر در بین ملت‌ها به عنوان نماینده سیزم جهانی چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟ گفت‌: در ورزش چون رقابت وجود دارد، به‌ هر صورت ما با برگزاری رقابت‌های ورزشی در سطح قهرمانی و حرفه‌یی می‌توانیم همبستگی بین ملت‌ها را تقویت کنیم. باید تلاش کنیم که از طریق ورزش در بین ملت‌ها صلح ایجاد کنیم و روابط خوبی را بین ملت‌ها از طریق ورزش بر قرار کنیم.

وی در رابطه با حضور خود در این اجلاس و این که پنجمین دوره اجلاس سیزم را چگونه دیدید؟ خاطرنشان کرد: من در جریان نیستم که تمام کشورهای عضو سیزم در این اجلاس حضور دارند یا خیر، اما آن چه که مهم است این است که کشور ایران با میزبانی این رقابت‌ها سعی کرده است تمام ملت‌ها را کنار هم قرار دهد و با اهدافی که سیزم به دنبال آن است از طریق برگزاری این اجلاس به آن دست پیدا کنیم.

نماینده سیزم ‌جهانی اضافه کرد: ورزش سبب می‌شود تا قلب‌ها و روح‌ها در کنار هم قرار بگیرند و به دور از هر گونه تنش‌های سیاسی ملت‌های مختلف در کنار هم به بحث و گفت‌وگو بپردازند و این یعنی یک رقابت سالم و دوستانه توام با صلح و آرامش. ورزش تنها فعالیتی است که در آن کشورها چه قوی و چه ضعیف به دور از هر گونه تنش‌های سیاسی در کنار هم قرار می‌گیرند و به فعالیت می‌پردازند. چه بسا بعضی اوقات این فعالیت‌ها به نفع کشور ضعیف به اتمام می‌رسد.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: در حال‌ حاضر سیزم اهمیت ایران را به خاطر نتایجی که در پی سال‌های اخیر کسب کرده است را به خوبی می‌شناسد. یکی از این رویدادها بازی‌های قهرمانی جهان والیبال بود که در آن کشور برزیل حضور نداشت. البته من یقین دارم اگر برزیل در این رقابت‌ها حضور داشت برنده رقابت‌ها برزیل بود، ولی باید به این باور برسیم که والیبال ایران در طی چند سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته است و یکی از مدعیان جهان است. به‌ هر صورت من خوشحال هستم که امروز ایران میزبان چنین اجلاسی است و این شرایط را فراهم کرده است که با گردهمایی کشورهای مختلف در این اجلاس پیام صلح و دوستی و همبستگی را از طریق ورزش به دنیا انتقال دهد.


١٣:٥١ - دوشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٣٨١٩١    /    تعداد نمایش : ٣٦١خروج