شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦
آخرین اخبار
اخبار > انتظارات جامعه ورزش از رئيس‌جمهور آينده / از نگاه ويژه به مدال آوران و بانوان تا مبارزه با فساد
 


  چاپ        ارسال به دوست

انتظارات جامعه ورزش از رئيس‌جمهور آينده / از نگاه ويژه به مدال آوران و بانوان تا مبارزه با فساد

سپيدرود رشت و نفت تهران در صورتي که هرچه زودتر مشکلات مديريتي، مالکيتي و مالي خود را برطرف نکنند، اجازه حضور در ليگ برتر فوتبال را نخواهند داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج. با اينکه بسياري از تيم‌هاي ليگ برتري اين روزها براي تکميل ليست بازيکنان و مربيان فصل آينده خود به جنب و جوش افتاده‌اند، تيم‌هاي سپيدرود و نفت در آستانه حذف از اين رقابت‌ها قرار دارند. نماينده رشت در‌به‌در به دنبال مالک مي‌گردد و قهرمان جام حذفي نيز علاوه بر بدهي‌هاي سنگين فصل پيش وضعيت مالکيتش هم در هاله‌اي از ابهام قرار دارد. تا جايي که سازمان ليگ به هر دو تيم هشداري جدي داده است.
 
به دنبال مالک
سپيدرود رشت سرانجام با همه مشکلاتي که از آن رنج مي‌برد، موفق شد به عنوان تيم دوم از ليگ دسته يک به ليگ برتر صعود کند. خوشحالي گيلاني‌ها اما خيلي طول نکشيد، چراکه مالک سپيدرود هيئت فوتبال استان گيلان است و طبق قانون اين تيم حق حضور در ليگ برتر را ندارد. باشگاه‌هايي که در ليگ برتر حضور دارند بايد تشکيلاتي مانند مديرعامل، هيئت مديره و مالک را داشته باشند. آنها بايد قانون تجارت را رعايت کنند. اگر اين مشکلات تا آغاز ليگ حل نشود، ما مجوز حضور در ليگ برتر را به سپيدرودي‌ها نمي‌دهيم. هيئت فوتبال اين استان اگرچه از قانون اطلاع دارد، اما مسئولان آن هنوز برادامه اين روند اصرار مي‌کنند. با اين حال در روزهاي اخير و با توجه به اولتيماتوم سازمان ليگ مديران اين باشگاه تلاش مي‌کنند تا هرچه سريع‌تر مالکي براي سپيدرود پيدا کنند تا آرزوي مردم خطه گيلان براي حضور اين تيم ريشه‌دار در ليگ برتر محقق شود.
 
قربانعلي الماسخاله، رئيس هيئت فوتبال گيلان که همه‌کاره سپيدرود نيز محسوب مي‌شود اين روزها براي حل مشکل تيم دست به کار شده است. او در گفت‌وگو با راديو ورزش به هواداران قول داد تا تکليف مالکيت باشگاه به زودي حل شود: «در فصل گذشته سپيدرود دچار مشکل شد و نتوانست ادامه دهد و از سوي اداره کل تربيت بدني به هيئت فوتبال استان گيلان واگذار شد. ما با افرادي که خواهان اين باشگاه بودند نشست‌هايي داشتيم، ولي يکسري مشکلات وجود داشت. ما اختيار واگذاري باشگاه را نداشتيم. غلامي مالک اصلي باشگاه چون فوتبالي نبود براي واگذاري باشگاه مردد بود و بالاخره اعلام کرد که باشگاه را به ما واگذار مي‌کند به شرط اينکه تعهد دهيم که هيچ‌گونه بدهي برعهده او نباشد و باشگاه را به من واگذار کرد. اين جريان در کوران مسابقات بود و ما نمي‌خواستيم تيم تحت تأثير اين مسائل قرار گيرد. اعضاي شوراي شهر رشت مصوب کرده بودند که يک ميليارد تومان به سپيدرود کمک شود. در اين رابطه با شهرداري صحبت کرديم و شهرداري نيز پرداخت اين مبلغ را پذيرفت. تفاهمنامه‌اي امضا کرديم که تا قبل از پايان فصل يک ميليارد پرداخت شود و در صورتي که اين تيم به ليگ برتر صعود کند اولويت واگذاري تيم با شهرداري باشد. بعد از اينکه تيم به ليگ برتر صعود کرد نامه‌اي به شهرداري زديم که طبق تفاهمنامه حاضريم باشگاه را به شهرداري واگذار کنيم، ضمن اينکه با افراد ديگري هم در حال‌ مذاکره هستيم. قرار است شهرداري بعد از انتخابات شوراها به ما جواب دهد که باشگاه را مي‌خواهد يا خير.» گفته مي‌شود پرداخت شش، هفت ميليارد تومان بدهي باشگاه و دادن وثيقه مالي از جمله شروط تعيين شده براي خريد سپيدرود اعلام شده است.
 
بحران نفتي

نفت تهران با همه بحران‌هايي که داشت قهرمان جام حذفي شد و جام را بالاي سر برد. اين اتفاق در حالي رخ داد که بازيکنان اين تيم براي رسيدن به حق و حقوق خود در طول فصل بارها دست به اعتصاب زدند و در نهايت نيز مشکلاتشان حل نشد. علاوه براينکه علي دايي، سرمربي پيشين اين تيم به تيم ديگري رفته و قرارداد بازيکنان نيز به پايان رسيده، مالک نفت تهران مشخص نيست ضمن اينکه بدهي سنگين اين تيم نيز به قوت خود باقي است. با اينکه شرکت بهنام پيشرو‌کيش در ابتداي ليگ شانزدهم اقدام به خريد نفت تهران کرده، گفته مي‌شود مسئولان نفت مراحل واگذاري رسمي اين تيم به شرکت فوق را طي نکرده‌اند. به همين دليل است که کميته مسابقات سازمان ليگ برتر به نفتي‌ها هشدار داده است. سعيد فتاحي، رئيس اين کميته در گفت‌وگو با برنامه نود به اين مسئله اشاره کرد: «اگر تيم نفت مشکل خود را حل نکند، آخرين تيمي که سقوط کرده به ليگ برتر برمي‌گردد و اگر خدايي ناکرده نفت نتواند مشکلات را برطرف كند، صباي قم به ليگ برتر برمي‌گردد، چون در حال حاضر نفت مشکل مالک دارد و امسال با همت آقاي دايي و بازيکنان خود قهرمان شد.»


١١:٢٧ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٣٩٦٩٢    /    تعداد نمایش : ١٦٦خروج